
1 / 1
Du har tillgång till boendets rymliga, kostnadsfria och säkra parkeringsplats, där det även finns särskild cykelförvaring och laddstationer för elbilar.
Du når prisbelönta restauranger och Dumfries centrum på 5 minuter med bil från boendet på Quarry Road.
Gästrummen ligger på första våningen och nås via trappor, vilket kan innebära utmaningar för vissa resenärer.
Varva ner i den gemensamma loungen som har en kamin för kyliga kvällar, eller njut av panoramautsikten över de omgivande kullarna från vinterträdgården.
Laga din egen mat i gästköket som är utrustat med kylskåp, frys, mikrovågsugn, tvättmaskin och tvättmöjligheter.
Börja dagen med en kontinental eller en komplett engelsk/irländsk frukost som serveras i vinterträdgården med utsikt över dalen.
Wi-Fi-tjänsten kan ibland uppleva avbrott i uppkopplingen under användning.
Avstånd till Southpark House
Dumfries and Galloway Aviation Museum:2.5 km
Dumfries:4.5 km
Dumfries:4.9 km
Palmerston Park:5.2 km
Dumfries Museum:5.4 km
Ellisland Farm:6.7 km
Lochmaben Castle:9.9 km
National Museum of Costume:14.5 km
Sweetheart Abbey:14.8 km
Comlongon Castle (Hotel):14.9 km
Caerlaverock Castle:15.6 km
Glasgow Prestwick Airport:77.4 km
Nej, Southpark House erbjuder inte några poolområden.
Nej, Southpark House tillåter inte husdjur.
Ja, Southpark House erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Southpark House ligger på Quarry Road, Locharbriggs, DG11FA, Dumfries, Storbritannien.
Närliggande sevärdheter till Southpark House inkluderar Isle of Man Steam Railway.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.