På Isaberg kan du njuta av uteliv med extra allt. Vintertid är det utförsåkning som gäller. Isaberg är södra Sveriges största skidanläggning. Sommartid har vi ett stort aktivitetsutbud med bland annat: Södra Sveriges största MTB-destination - 14 MTB-leder, pumptracks och teknikbanor fyllda med hopp, drops och stenkistor. Segway Adventure - en fantastisk upplevelse där du kan utmana både dig själv och andra på äventyrliga skogsstigar. Tree Top Adventure - Här förflyttar du dig mellan trädplattformar längs banor på olika nivåer med hinder. Allt från enkla hinder till riktigt hisnande fysiska och mentala kraftprov på upp till 15 meters höjd. Golf Adventure (nytt 2018) - en mix av minigolf och spännande utmaningar. Hinderbana - 1,1 km med 16 utmanande hinder i form av väggar, table tops, monkeybars, Romerska ringar och balansstockar. Våra stugor är fullt utrustade, med kaklade badrum, braskamin och TV. Alla är nyrenoverade och de flesta stugorna har diskmaskin. I vår centralanläggning hittar du servicebutik, turistinformation och restaurang. Här kan du också äta en frukostbuffé, som bokas i kombination med boende. Året-runt-öppen 4-stjärnig camping med 84 platser
Pristrend
Det finns ingen pristrendsdata just nu
Inga recensioner tillgängliga
Nej, Isaberg Mountain Resort erbjuder inte några poolområden.
Ja, Isaberg Mountain Resort har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.
Ja, Isaberg Mountain Resort erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Isaberg Mountain Resort ligger på Nissastigen, 33027, Hestra, Sverige.
Närliggande sevärdheter till Isaberg Mountain Resort inkluderar High Chaparral, Isaberg, Torpa Stenhus, Sofia Kyrka, Jönköping Airport.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.
Du kanske också är intresserad av dessa hotell...