
1 / 1
Varva ner vid den gemensamma 10x2 meter stora poolen, omgiven av lyxiga solstolar, perfekt för avkoppling.
Beundra en beställd skulptur av konstnären Oscar Latuag, som skapar ett ständigt föränderligt skuggspel under dagen.
Använd concierge-servicen för att arrangera privat transport, kulturella utflykter, vandringsturer eller surflektioner.
Koppla av i stora, bekväma rum med privata badrum, vissa med king size-sängar och omklädningsutrymmen.
Tillaga dina egna måltider i det fullt utrustade gemensamma köket, komplett med ugn, spishäll, kyl-frys och kaffebryggare.
Detta hotell är en lugn, historisk tillflyktsort, perfekt för par och turister som söker en fridfull vistelse. Boendet ligger inbäddat i en lugn by och erbjuder utmärkt tillgång till vandringsleder vid vulkaner och vacker natur. De rymliga boendena, många i loftstil med bekväma king size-sängar, erbjuder en avkopplande reträtt. Gästerna berömmer konsekvent den exceptionella gästfriheten hos värdinnan och teamet, som erbjuder omtänksamma gester som färsk frukt vid ankomsten. För den bästa upplevelsen, överväg att boka ett rum med ett stort badkar för ultimat avkoppling.
Avstånd till Casa Papi
Church Of Our Lady Of Candelaria:8.6 km
La Oliva:8.7 km
Fuerteventura Airport:27.5 km
Nej, Casa Papi erbjuder inte några poolområden.
Nej, Casa Papi tillåter inte husdjur.
Ja, Casa Papi erbjuder Parkering för gäster.
Casa Papi ligger på Calle la Cancela, 38, 35650, La Oliva, Spanien.
Närliggande sevärdheter till Casa Papi inkluderar Fuerteventura Airport, Lanzarote Airport, Dorada, Flag Beach wind- och kitesurfingcenter, Fuerteventura Club Golf, Grande, Plaza de las Dunas, Faro de El Cotillo.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.