


1 / 31
Prova regionala rätter som Utsubo-te-ris, bonito tataki och hemgjord pudding vid frukostbuffén på hotellet.
Koppla av i det allmänna badhuset på åttonde våningen som har både bastu och utsikt över staden.
Om du bor i den äldre B-flygeln behöver du gå till A-flygeln för att nå det allmänna badhuset och frukostmatsalen.
Använd hotellets parkeringsmöjligheter eller låna en hyrcykel för att utforska omgivningarna i Kochi.
Du tar dig enkelt till sevärdheter i Kochi via den närliggande spårvagnshållplatsen Saenba-cho som ligger bara en kort promenad bort.
Fråga personalen i receptionen om tips för att hitta i området, restaurangrekommendationer och hjälp med researrangemang.
Det allmänna badhuset och bastun är endast tillgängliga under specifika tider på kvällen och morgonen.
South Breeze Hotel Kochi Kaigetsu är ett 3-stjärnigt hotell i Kochi. Det erbjuder smidig tillgång till sevärdheter som Hirome Market och Kochis slott. Gäster kan njuta av en autentisk lokal frukostbuffé, ett allmänt badhus med bastu samt traditionella rum med tatamimattor. Parkering finns på plats. Hotellet har ett betyg på 7,6 baserat på över 1 800 recensioner, där frukosten, servicen och WiFi har lyfts fram positivt av gästerna.
En fridfull oas vid kanalen för stadsutforskare.
Detta hotell erbjuder en lugn bas för turister som söker en kombination av avkoppling och lokal kultur. Spårvagnshållplatsen Saenba-cho ligger bara ett stenkast bort, och det rymliga allmänna badet på översta våningen är en rofylld tillflyktsort för hotellets gäster. Frukostbuffén är en riktig höjdpunkt med ett imponerande utbud av lokala specialiteter som ger en perfekt start på dagen. För en modernare upplevelse kan du be om ett rum i hotellets nyare flygel för att njuta av uppdaterad inredning och högre komfort under din vistelse.
Några gäster nämnde: begränsat antal duschar, daterad inredning, ljud som fortplantar sig.
Avstånd till South Breeze Hotel
Kōchi:1.2 km
Kochi:1.7 km
Kōchi Castle:1.7 km
Sakamoto Ryoma Memorial Museum:7.2 km
Tokyo International Airport:613.1 km
Nej, South Breeze Hotel erbjuder inte några poolområden.
Nej, South Breeze Hotel tillåter inte husdjur.
Ja, South Breeze Hotel erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Incheckning på South Breeze Hotel är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
South Breeze Hotel ligger på Kochi, Noninmachi, 5−29 サウスブリーズホテル高知海月 2階, 780-0825, Kochi, Japan.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.