Du kan promenera direkt från boendet till de historiska väderkvarnarna och slottet som ligger vid foten av kullen.
Du kan förbereda din egen frukost i köket som är utrustat med kaffe, yoghurt, frukt och bakverk.
Utbudet för självbetjäningsfrukosten fylls inte på under morgonen, vilket innebär att det kan finnas färre alternativ om du kommer sent.
Du kan parkera bilen smidigt på gatan precis intill boendet.
Du kan använda den uppvärmda handdukstorken i det privata badrummet för att hålla handdukarna varma och bidra till en behaglig temperatur i rummet.
Du får tillgång till huvudentrén och ditt rum på egen hand med hjälp av de elektroniska säkerhetskoderna.
Du kan se på film och serier via projektorn som finns installerad på rummet istället för en vanlig tv.
Projektorn som används för underhållning avger ett hörbart fläktljud när den är igång.
Avstånd till SG ROOMS
Castle Consuegra:0.4 km
Consuegra:0.6 km
Adolfo Suárez Madrid-Barajas Airport:115.7 km
Nej, SG ROOMS erbjuder inte några poolområden.
Nej, SG ROOMS tillåter inte husdjur.
Ja, SG ROOMS erbjuder Parkering för gäster.
SG ROOMS ligger på 18 Calle Fuentecilla, 45700, Consuegra, Spanien.
Närliggande sevärdheter till SG ROOMS inkluderar Casas de la calle Ramón y Cajal.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.