Lembah Saerah Resort, Jln Guar Sawa, 01000, Kangar, Malaysia
från272 kr
Se priser från 2 sidor
Se priser
Lembah Saerah Resort
Lembah Saerah Resort
Lembah Saerah Resort
Lembah Saerah Resort
Lembah Saerah Resort

Bra att veta

  • Utomhuspool med barnområde

    Njut av ett uppfriskande dopp i utomhuspoolen, som har en särskild del för barn, vilket garanterar roligt för hela familjen.

  • Pittoreska bergsutsikter

    Njut av fantastisk utsikt över de omgivande bergen från olika platser inom resorten och från utvalda rum.

  • Unika fiskemöjligheter

    Gästerna kan fiska på anläggningens område, och utrustning finns att hyra, vilket ger en unik fritidsaktivitet.

  • Närhet till Kangar stad

    Anläggningen erbjuder enkel tillgång till Kangar stad och närliggande sevärdheter, och balanserar lugn och ro med urban bekvämlighet.

  • Lugn byatmosfär

    Upplev en fridfull oas med en lugnande byatmosfär, omgiven av naturlig skönhet och naturens lugnande ljud, perfekt för avkoppling.

  • Cykeluthyrning för utforskning

    Utforska omgivningarna i din egen takt med praktiska cykeluthyrningstjänster som finns tillgängliga direkt på resorten.

  • Rum med balkong eller terrass

    Vissa rum har en egen balkong eller terrass med utsikt över bergen eller sjön.

  • Grillmöjligheter för sammankomster

    Anordna trevliga måltider utomhus och sociala evenemang med hjälp av anläggningens grillplats, perfekt för familj och vänner.

  • Delat kök för gäster

    Laga dina egna måltider och snacks i anläggningens gemensamma kök, som erbjuder en praktisk och social matlagningsplats.

Denna sammanfattning skapades av AI och kanske inte är 100 % korrekt.

Pristrend

Baserat på snittpriser på trivago från de 30 senaste dagarna
642 kr
320 kr
0 kr

Sun, 12.07.26

620 kr

Mon, 13.07.26

622 kr

Tue, 14.07.26

279 kr

Wed, 15.07.26

626 kr

Thu, 16.07.26

626 kr

Fri, 17.07.26

490 kr

Sat, 18.07.26

628 kr

Sun, 19.07.26

628 kr

Mon, 20.07.26

634 kr

Tue, 21.07.26

628 kr

Wed, 22.07.26

628 kr

Thu, 23.07.26

628 kr

Fri, 24.07.26

634 kr

Sat, 25.07.26

627 kr

Sun, 26.07.26

642 kr

Mon, 27.07.26

642 kr

Tue, 28.07.26

642 kr

Wed, 29.07.26

635 kr

Thu, 30.07.26

642 kr

Fri, 31.07.26

634 kr

Sat, 01.08.26

627 kr

Sun, 02.08.26

627 kr

Mon, 03.08.26

627 kr

Tue, 04.08.26

568 kr

Wed, 05.08.26

581 kr

Thu, 06.08.26

619 kr

Fri, 07.08.26

581 kr

Sat, 08.08.26

581 kr

Sun, 09.08.26

581 kr

Mon, 10.08.26

627 kr

Tue, 11.08.26

627 kr

Wed, 12.08.26

627 kr

Thu, 13.08.26

627 kr

Fri, 14.08.26

627 kr

Sat, 15.08.26

627 kr

Sun, 16.08.26

627 kr

Mon, 17.08.26

627 kr

Tue, 18.08.26

627 kr

Wed, 19.08.26

627 kr

Thu, 20.08.26

627 kr

Fri, 21.08.26

627 kr

Sat, 22.08.26

627 kr

Sun, 23.08.26

627 kr

Mon, 24.08.26

627 kr

Tue, 25.08.26

627 kr

Wed, 26.08.26

X

Thu, 27.08.26

627 kr

Fri, 28.08.26

632 kr

Sat, 29.08.26

313 kr

Sun, 30.08.26

313 kr

Mon, 31.08.26

632 kr

Tue, 01.09.26

X

Wed, 02.09.26

X

Thu, 03.09.26

X

Fri, 04.09.26

X

Sat, 05.09.26

X

Recensioner

8,6
Utmärkt
baserat på 339 betyg från stora 
webbplatser

    Toppbekvämligheter

    • Wi-Fi i lobbyn
    • Wi-Fi på rummet
    • Pool
    • Parkering
    • A/C

    Alla bekvämligheter

    Bekvämligheter på boendet

    1. Affärscenter
    2. Parkering
    3. Utomhuspool
    4. Konferensrum
    5. Rum för icke-rökare
    6. Tvättservice
    7. Tillgång till fax/modem
    8. Biluthyrning
    9. Gratis Wi-Fi i allmänna utrymmen
    10. Pool
    11. Daglig städning
    12. Städning

    Rumsbekvämligheter

    1. Dusch
    2. Strykbräda
    3. Vattenkokare
    4. Luftkonditionering
    5. Kassaskåp på rummet
    6. Kabel-TV
    7. Kök
    8. Fläkt
    9. Gratis wi-fi på rummen
    10. Platt-tv
    11. Utegrill

    Sportmöjligheter

    1. Skyttesport
    2. Cykeluthyrning
    3. Fiske

    Område

    Lembah Saerah Resort, Jln Guar Sawa, 01000, Kangar, Malaysia

    Avstånd till Lembah Saerah Resort

    Perbadanan Kemajuan Kraftangan Malaysia:3.5 km

    Kangar:5.3 km

    Kota Kayang Museum:6.2 km

    Tuanku Syed Putra Stadium:6.3 km

    Arau:8.6 km

    Royal King's Palace Of Perlis:8.9 km

    Stadium Mini UiTM Arau:10.6 km

    Taman Ular dan Reptilia Sungai Batu Pahat:13.2 km

    Kampung Bendahara:13.9 km

    Kompleks Sukan Syed Sirajuddin Areeb Putra:18.5 km

    Crab:21.2 km

    Hat Yai International Airport:63.4 km

    Upptäck attraktioner i närheten

    Boendeinformation

    Lembah Saerah Resort, Jln Guar Sawa, 01000, Kangar, Malaysia

    Vanliga frågor om Lembah Saerah Resort

    • Finns det ett poolområde på Lembah Saerah Resort?

      Ja, Lembah Saerah Resort erbjuder: 2 poolområden.

    • Är husdjur tillåtna på Lembah Saerah Resort?

      Nej, Lembah Saerah Resort tillåter inte husdjur.

    • Finns det parkering tillgänglig på Lembah Saerah Resort?

      Ja, Lembah Saerah Resort erbjuder Parkering för gäster.

    • Var är Lembah Saerah Resort beläget?

      Lembah Saerah Resort ligger på Lembah Saerah Resort, Jln Guar Sawa, 01000, Kangar, Malaysia.

    • Vilka populära sevärdheter ligger nära Lembah Saerah Resort?

      Närliggande sevärdheter till Lembah Saerah Resort inkluderar Langkawi Parade MegaMall, Langkawi Wildlife Park.

    Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.

    Bland våra populäraste Hotels i Kangar

    • Populärt val
      1 Stjärnor
      Hotell
      Federal Hotel Kangar Perlis
      7,0(1 245 betyg)
      Kangar, 0.3 km till Centrum
      från212 kr
      Se priser från 2 sidor
      Se priser
    • 2 Stjärnor
      Hotell
      De Mesra Villa
      7,1(513 betyg)
      Kangar, 2.3 km till Centrum
      från157 kr
      Se priser från 3 sidor
      Se priser
    • 2 Stjärnor
      Hotell
      Coop Hotel Kangar
      6,2(1 177 betyg)
      Kangar, 0.4 km till Centrum
      från146 kr
      Se priser från 5 sidor
      Se priser
    • 1 Stjärnor
      Hotell
      Mama Motel
      8,1Väldigt bra (159 betyg)
      Kangar, 2.4 km till Centrum
      Välj datum för att se priser och tillgänglighet
      Se priser
    • 3 Stjärnor
      Hotell
      Savana Hotel & Serviced Apartments
      8,8Utmärkt (1 855 betyg)
      Kangar, 8.8 km till Centrum
      från360 kr
      Se priser från 2 sidor
      Se priser
    • 2 Stjärnor
      Hotell
      OYO 90265 Hotel Ventura
      8,0Väldigt bra (611 betyg)
      Kangar, 2.9 km till Centrum
      från208 kr
      Se priser från 1 sida
      Se priser
    • 2 Stjärnor
      Hotell
      Noor Hotel Kangar
      8,3Väldigt bra (278 betyg)
      Kangar, 1.1 km till Centrum
      från195 kr
      Se priser från 4 sidor
      Se priser
    • 3 Stjärnor
      Hotell
      Gunung Medan Glamping & Cafe
      8,1Väldigt bra (148 betyg)
      Kangar, 5.1 km till Centrum
      från367 kr
      Se priser från 2 sidor
      Se priser
    • 3 Stjärnor
      Hotell
      Garden Inns Motel
      8,4Väldigt bra (541 betyg)
      Kangar, 4.3 km till Centrum
      från289 kr
      Se priser från 2 sidor
      Se priser

    Resmål nära Lembah Saerah Resort