från768 kr
Se priser från 13 sidor
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks
La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks

Bra att veta

  • Utomhuspool och solterrass

    Koppla av vid den välskötta utomhuspoolen eller varva ner på solterrassen efter en hektisk dag med att utforska Orlandos berömda attraktioner.

  • Terapeutisk utomhusjacuzzi

    Sjunk ner i det lugnande vattnet i utomhusjacuzzin, som erbjuder en fridfull plats för muskelåterhämtning efter att ha gått i parkerna.

  • Rymliga familjevänliga sviter

    Upplev komfort i stora rum med modern inredning, dedikerade sittgrupper och bekväma bekvämligheter som mikrovågsugnar och kylskåp.

  • Husdjursvänlig boendepolicy

    Ta med dina fyrbenta vänner till detta välkomnande boende, som erbjuder dedikerade husdjursvänliga rum på de nedre våningarna.

  • Utmärkt läge i SeaWorld-området

    Njut av ett strategiskt läge bara 1 mile från Discovery Cove och 2,3 km från SeaWorld Orlando, perfekt för att maximera din tid i nöjesparkerna.

  • Avkopplande kaffestation i lobbyn

    Upptäck bekvämligheten med den stora, välmöblerade lobbyn som erbjuder färskt kaffe och te tillgängligt för gäster under hela dagen.

  • Signaturfrukostbuffé med varma rätter

    Njut av en rejäl morgonmåltid med en dedikerad våffelstation, äggröra och färsk Florida Natural apelsinjuice.

  • Modernt fitnesscenter

    Behåll din träningsrutin med hjälp av hotellets gym, utrustat med löpband, crosstrainers, fria vikter och en kabelmaskin.

Denna sammanfattning skapades av AI och kanske inte är 100 % korrekt.

Jämför med liknande boenden

Valt boende

  • Gratis Wi-Fi
  • Pool
  • Parkering
från768 kr
Se priser från 13 sidor

Liknande boenden

    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Spa
    från926 kr
    Se priser från 11 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Husdjur tillåtna
    från721 kr
    Se priser från 10 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Parkering
    från775 kr
    Se priser från 11 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Parkering
    från795 kr
    Se priser från 10 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Husdjur tillåtna
    från572 kr
    Se priser från 15 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Parkering
    från700 kr
    Se priser från 14 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Husdjur tillåtna
    från875 kr
    Se priser från 10 sidor
    • Pool
    • Spa
    • A/C
    från3 896 kr
    Se priser från 8 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Husdjur tillåtna
    från866 kr
    Se priser från 13 sidor
    • Pool
    • A/C
    • Restaurang
    från1 226 kr
    Se priser från 13 sidor
    • Pool
    • Parkering
    • A/C
    från790 kr
    Se priser från 11 sidor

Pristrend

Baserat på de lägsta priserna på trivago från de 30 senaste dagarna
2 387 kr
1 195 kr
0 kr

Sat, 12.09.26

1 189 kr

Sun, 13.09.26

934 kr

Mon, 14.09.26

997 kr

Tue, 15.09.26

1 040 kr

Wed, 16.09.26

X

Thu, 17.09.26

X

Fri, 18.09.26

1 174 kr

Sat, 19.09.26

1 471 kr

Sun, 20.09.26

X

Mon, 21.09.26

X

Tue, 22.09.26

X

Wed, 23.09.26

X

Thu, 24.09.26

X

Fri, 25.09.26

X

Sat, 26.09.26

X

Sun, 27.09.26

1 019 kr

Mon, 28.09.26

X

Tue, 29.09.26

X

Wed, 30.09.26

X

Thu, 01.10.26

X

Fri, 02.10.26

X

Sat, 03.10.26

X

Sun, 04.10.26

1 145 kr

Mon, 05.10.26

X

Tue, 06.10.26

X

Wed, 07.10.26

X

Thu, 08.10.26

X

Fri, 09.10.26

X

Sat, 10.10.26

X

Sun, 11.10.26

X

Mon, 12.10.26

X

Tue, 13.10.26

X

Wed, 14.10.26

X

Thu, 15.10.26

X

Fri, 16.10.26

1 953 kr

Sat, 17.10.26

X

Sun, 18.10.26

X

Mon, 19.10.26

X

Tue, 20.10.26

X

Wed, 21.10.26

X

Thu, 22.10.26

X

Fri, 23.10.26

1 565 kr

Sat, 24.10.26

X

Sun, 25.10.26

2 387 kr

Mon, 26.10.26

X

Tue, 27.10.26

X

Wed, 28.10.26

X

Thu, 29.10.26

X

Fri, 30.10.26

1 507 kr

Sat, 31.10.26

X

Sun, 01.11.26

X

Mon, 02.11.26

X

Tue, 03.11.26

X

Wed, 04.11.26

X

Thu, 05.11.26

X

Fri, 06.11.26

1 670 kr

Sat, 07.11.26

X

Recensioner

8,6
Utmärkt
baserat på 6 398 betyg från stora 
webbplatser

Sammanfattning av recensioner

Sammanfattat av AI från 1 000+ recensioner

Detta hotell är en mångsidig urban knutpunkt som passar familjer, turister och budgetresenärer, och erbjuder utmärkt värde för att utforska Orlandos attraktioner. Dess utmärkta läge ger bekväm tillgång till SeaWorld, Discovery Cove och Aquatica, ofta bara en 5-minuters bilresa eller gångavstånd bort. Boendet har en generellt väl ansedd pool för avkoppling. Gästerna lyfter konsekvent fram den exceptionella servicen från den vänliga och uppmärksamma personalen, och den kostnadsfria frukosten, även om den varierar, ger en bra start på dagen. För en lugnare vistelse, överväg att be om ett rum som vetter bort från högtrafikerade områden för att minimera potentiella bullerstörningar.

Betygsatt över genomsnittet för Orlando

Gästrecensioner

Utmärkt58%
Väldigt bra19%
Bra9%
Skäligt7%
Dålig7%

Toppbekvämligheter

  • Wi-Fi i lobbyn
  • Wi-Fi på rummet
  • Pool
  • Parkering
  • Husdjur tillåtna
  • A/C
  • Gym

Alla bekvämligheter

Bekvämligheter på boendet

  1. Affärscenter
  2. Express in-/utcheckning
  3. Gym
  4. Parkering
  5. Husdjur tillåtna
  6. Inomhuspool
  7. Konferensrum
  8. Rum för icke-rökare
  9. 24-timmars reception
  10. Snackbar
  11. Parasoller
  12. Tvättservice

För barn

  1. Spjälsäng

Tillgänglighet

  1. Rullstolsanpassat

Friskvård

  1. Bastu
  2. Bubbelpool

Rumsbekvämligheter

  1. Badkar
  2. Dusch
  3. Strykbräda
  4. Hårtork
  5. Centralvärme
  6. Luftkonditionering
  7. Skrivbord
  8. Telefon
  9. Kassaskåp på rummet
  10. Kabel-TV
  11. Mikrovågsugn
  12. Gratis wi-fi på rummen

Sportmöjligheter

  1. Golfbana
  2. Fitness

Område

11545 International Dr, Orlando, 32821, USA

Avstånd till La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks

Gatorland Station:7.4 km

The Amazing Adventures of Spider-Man:8.1 km

Jurassic World VelociCoaster:8.3 km

Harry Potter and the Forbidden Journey:8.4 km

Hagrid’s Magical Creatures Motorbike Adventure:8.6 km

Hollywood Rip Ride Rockit:8.7 km

Despicable Me Minion Mayhem:8.7 km

Revenge of the Mummy:8.9 km

Orlando International Airport:15.4 km

Camping World Stadium:16.8 km

Inter&Co Stadium:17.5 km

:18 km

Upptäck attraktioner i närheten

Boendeinformation

11545 International Dr, Orlando, 32821, USA

Vanliga frågor om La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks

  • Finns det ett poolområde på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks?

    Ja, La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks erbjuder: 1 poolområdet.

  • Är husdjur tillåtna på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks?

    Ja, La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.

  • Finns det parkering tillgänglig på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks?

    Ja, La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks erbjuder Parkering för gäster.

  • Var är La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks beläget?

    La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks ligger på 11545 International Dr, 32821, Orlando, USA.

  • Vilka populära sevärdheter ligger nära La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks?

Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.

Bland våra populäraste Hotels i Orlando

  • Rosen Inn Closest to Universal
    från679 kr
    Se priser från 9 sidor
  • DoubleTree by Hilton Orlando Downtown
    från1 071 kr
    Se priser från 14 sidor
  • Orlando Palms Hotel
    från518 kr
    Se priser från 9 sidor
  • DoubleTree by Hilton at the Entrance to Universal Orlando
    från775 kr
    Se priser från 11 sidor
  • Marriott's Grande Vista
    från926 kr
    Se priser från 11 sidor
  • The Delaney Hotel
    från1 533 kr
    Se priser från 9 sidor
  • Courtyard by Marriott Orlando Downtown
    från1 315 kr
    Se priser från 13 sidor
  • Hyatt Regency Orlando
    från2 164 kr
    Se priser från 9 sidor
  • Fairfield Inn & Suites Orlando at SeaWorld®
    från795 kr
    Se priser från 10 sidor

Resmål nära La Quinta Inn & Suites by Wyndham Orlando IDrive Theme Parks