


1 / 27
Du tar dig direkt ut i skidbackarna i Sella Ronda från hotellets skidförråd.
Du kan använda inomhuspoolen, bubbelpoolen, ångbastun och den utomhusplacerade bastutunnan i spaavdelningen.
Du kan parkera i garaget mot en extra avgift, men kom ihåg att boka plats i förväg.
Du får njuta av dagliga frukostbufféer och middagar med flera rätter som bjuder på både italienska och lokala specialiteter i hotellets restaurang.
Du når skidliften Costoratta på 4 minuters promenad eller tar dig till skidområdet Dolomiti Superski som ligger 200 meter bort.
Du kan koppla av i rum med trämöbler, platt-tv och en privat balkong med utsikt över bergen.
Det finns få matställen utanför hotellet, så du behöver ofta köra bil för att nå närliggande orter som Arabba eller Corvara.
Det kan bli en del ljud i spaavdelningen under de mest populära tiderna när det är många barn på plats.
Avstånd till Hotel Boè Sport and Nature
Arabba:2.2 km
Sella Pass:8.1 km
Treviso Airport:99.8 km
Ja, Hotel Boè Sport and Nature erbjuder: 2 poolområden.
Nej, Hotel Boè Sport and Nature tillåter inte husdjur.
Ja, Hotel Boè Sport and Nature erbjuder Parkering för gäster.
Incheckning på Hotel Boè Sport and Nature är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Hotel Boè Sport and Nature ligger på Passo Campolongo, 19, 32020, Arabba, Italien.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.