


1 / 34
Alla rum har en fantastisk utsikt söderut över sjön Faak. Väljer du ett uppgraderat rum får du balkong och en separat sittgrupp för extra avkoppling.
Koppla av i spa-avdelningen som har bastu, ångbastu, infraröd kabin och ett relaxrum med en riktigt fin utsikt.
Njut av frukost och eftermiddagsfika på en solig, medelhavsinspirerad terrass med härlig utsikt över sjön.
Hotellet välkomnar hundar varmt och erbjuder ett separat badområde på den privata stranden samt en egen restaurangdel för dig som reser med husdjur.
Upplev lugnet på det här unika hotellet som bara är för vuxna. En riktigt fridfull plats direkt vid den turkosa sjön Faak.
Unna dig en stor frukostbuffé som serveras fram till klockan 12. Här hittar du hembakade kakor, lokala specialiteter som Kaiserschmarrn och en mängd söta och salta rätter.
Bada i det otroligt rena, turkosblå vattnet i sjön Faak, som konsekvent rankas över dricksvattenstandard.
Koppla av i en 5 000 m² stor privat trädgård med skuggiga platser, blomsterkullar och direkt tillgång till en stenstrand vid sjön Faak.
Du har direkt tillgång till sjön med gratis solstolar och parasoller. Du kan också hyra kajak och paddleboard för att utforska sjön.
Avstånd till Das Moser - Hotel am See
Drobollach:1.3 km
Klagenfurt Airport:31.5 km
Nej, Das Moser - Hotel am See erbjuder inte några poolområden.
Ja, Das Moser - Hotel am See har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.
Ja, Das Moser - Hotel am See erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Incheckning på Das Moser - Hotel am See är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Das Moser - Hotel am See ligger på Egger Seepromenade 66, 9580, Drobollach, Österrike.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.