från1 829 kr
Se priser från 14 sidor
Clarion Hotel Oslo
Clarion Hotel Oslo
Clarion Hotel Oslo
Clarion Hotel Oslo
Clarion Hotel Oslo

Om Clarion Hotel Oslo

  • Välutrustat gym

    Behåll din träningsrutin i ett modernt gym som gäster ofta framhåller som exceptionellt välutrustat för ett stadshotell.

  • Anpassad omelett- och pannkaksstation

    Njut av en frukost i världsklass med kockar som tillagar färska omeletter och pannkakor precis som du vill ha dem, tillsammans med en dedikerad baristaservice.

  • Koncept med konst i Bjørvika-distriktet

    Upplev en vistelse där konsten står i centrum, med ett unikt galleri på andra våningen och utvalda verk i de moderna interiörerna.

  • Nära till landmärken i Barcode-distriktet

    Bo bara några steg från Oslos operahus och Munchmuseet i stadens mest arkitektoniska och moderna område vid vattnet.

  • Balkongrum på övre våningarna

    Upptäck uppgraderade rumskategorier som erbjuder privata balkonger eller terrasser med vidsträckt utsikt över Oslos moderna stadsmiljö.

  • Rituals premium badrumsartiklar

    Koppla av i rymliga badrum med exklusiva kroppsprodukter och rymliga regnduschar, designade för en spaliknande upplevelse.

Det 4-stjärniga Clarion Hotel Oslo ligger i stadsdelen Bjørvika, nära Munchmuseet och Operahuset i Oslo, med buss- och spårvagnshållplatser precis utanför. Hotellet har en elegant fisk- och skaldjursrestaurang, Shutter Bar med en sommarterrass samt ett fitnesscenter som är öppet dygnet runt. Vissa rum har egen balkong, och samtliga rum är utrustade med espressomaskin och badprodukter från Rituals. Hotellet har ett betyg på 9,0 baserat på över 6 000 recensioner, där gästerna särskilt lyfter fram läget, frukosten och restaurangen.

Denna sammanfattning skapades av AI och kanske inte är 100 % korrekt.

Jämför med liknande boenden

Valt boende

  • Gratis Wi-Fi
  • Parkering
  • Husdjur tillåtna
från1 829 kr
Se priser från 14 sidor

Liknande boenden

    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Restaurang
    från758 kr
    Se priser från 18 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Parkering
    från1 159 kr
    Se priser från 16 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Husdjur tillåtna
    • Restaurang
    från799 kr
    Se priser från 16 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Husdjur tillåtna
    • Restaurang
    från1 031 kr
    Se priser från 17 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Parkering
    från875 kr
    Se priser från 14 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Restaurang
    från1 731 kr
    Se priser från 13 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Husdjur tillåtna
    från851 kr
    Se priser från 16 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Husdjur tillåtna
    från2 616 kr
    Se priser från 17 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Husdjur tillåtna
    • Hotellbar
    från792 kr
    Se priser från 16 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Husdjur tillåtna
    från1 066 kr
    Se priser från 13 sidor
    • Gratis Wi-Fi
    • Husdjur tillåtna
    • Hotellbar
    från795 kr
    Se priser från 14 sidor

Pristrend

Baserat på de lägsta priserna på trivago från de 30 senaste dagarna
5 615 kr
2 810 kr
0 kr

Pn, 14.09.26

3 048 kr

Wt, 15.09.26

4 767 kr

Śr, 16.09.26

5 615 kr

Cz, 17.09.26

5 232 kr

Pt, 18.09.26

2 928 kr

So, 19.09.26

2 565 kr

Nd, 20.09.26

2 160 kr

Pn, 21.09.26

4 346 kr

Wt, 22.09.26

3 361 kr

Śr, 23.09.26

4 203 kr

Cz, 24.09.26

3 210 kr

Pt, 25.09.26

2 640 kr

So, 26.09.26

2 638 kr

Nd, 27.09.26

2 160 kr

Pn, 28.09.26

2 236 kr

Wt, 29.09.26

2 404 kr

Śr, 30.09.26

2 389 kr

Cz, 01.10.26

2 161 kr

Pt, 02.10.26

2 161 kr

So, 03.10.26

2 162 kr

Nd, 04.10.26

2 103 kr

Pn, 05.10.26

2 281 kr

Wt, 06.10.26

2 446 kr

Śr, 07.10.26

2 316 kr

Cz, 08.10.26

2 384 kr

Pt, 09.10.26

2 150 kr

So, 10.10.26

2 257 kr

Nd, 11.10.26

2 149 kr

Pn, 12.10.26

2 477 kr

Wt, 13.10.26

2 641 kr

Śr, 14.10.26

2 722 kr

Cz, 15.10.26

2 299 kr

Pt, 16.10.26

2 195 kr

So, 17.10.26

2 195 kr

Nd, 18.10.26

2 047 kr

Pn, 19.10.26

2 338 kr

Wt, 20.10.26

2 726 kr

Śr, 21.10.26

X

Cz, 22.10.26

2 450 kr

Pt, 23.10.26

2 163 kr

So, 24.10.26

2 160 kr

Nd, 25.10.26

2 071 kr

Pn, 26.10.26

2 245 kr

Wt, 27.10.26

3 616 kr

Śr, 28.10.26

2 727 kr

Cz, 29.10.26

2 350 kr

Pt, 30.10.26

2 149 kr

So, 31.10.26

2 245 kr

Nd, 01.11.26

2 061 kr

Pn, 02.11.26

2 336 kr

Wt, 03.11.26

2 665 kr

Śr, 04.11.26

2 431 kr

Cz, 05.11.26

2 328 kr

Pt, 06.11.26

2 159 kr

So, 07.11.26

2 238 kr

Nd, 08.11.26

2 103 kr

Pn, 09.11.26

2 326 kr

Wt, 10.11.26

2 456 kr

Śr, 11.11.26

2 521 kr

Cz, 12.11.26

X

Pt, 13.11.26

2 242 kr

So, 14.11.26

2 336 kr

Recensioner

9,1
Utmärkt
baserat på 6 698 betyg från stora 
webbplatser

Sammanfattning av recensioner

Sammanfattat av AI från 1 000+ recensioner

Detta hotell är en mångsidig urban knutpunkt som passar lika bra för turister som för affärsresenärer, och erbjuder en livlig och modern upplevelse i hjärtat av Oslo. Dess exceptionella läge ger direkt tillgång till Oslo Centralstation, Operahuset och Munchmuseet, vilket gör utforskningen enkel. Hotellets välutrustade gym utmärker sig som en viktig bekvämlighet, perfekt för att upprätthålla träningsrutiner. Gästerna berömmer konsekvent den vänliga och professionella personalen och den enastående frukostbuffén, som har en imponerande omelett- och pannkaksstation och baristakaffe. För en verkligt vilsam vistelse rekommenderar gästerna att använda de effektiva mörkläggningsgardinerna för en lugn natts sömn.

Betygsatt över genomsnittet för Oslo

Gästrecensioner

Utmärkt73%
Väldigt bra20%
Bra3%
Skäligt3%
Dålig1%

Toppbekvämligheter

  • Wi-Fi i lobbyn
  • Wi-Fi på rummet
  • Parkering
  • Husdjur tillåtna
  • Restaurang
  • Hotellbar
  • Gym

Alla bekvämligheter

Bekvämligheter på boendet

  1. Affärscenter
  2. Express in-/utcheckning
  3. Hiss
  4. Gym
  5. Parkering
  6. Husdjur tillåtna
  7. Bar
  8. Hotellvärdeskåp
  9. Konferensrum
  10. Rum för icke-rökare
  11. Restaurang
  12. 24-timmars reception

För barn

  1. Spjälsäng

Tillgänglighet

  1. Rullstolsanpassat
  2. Tillgänglighetsanpassad parkering

Rumsbekvämligheter

  1. Dusch
  2. Strykbräda
  3. TV
  4. Hårtork
  5. Centralvärme
  6. Minibar
  7. Skrivbord
  8. Kassaskåp på rummet
  9. Kabel-TV
  10. Wi-Fi (rum)
  11. Allergivänliga sängkläder
  12. Gratis wi-fi på rummen

Sportmöjligheter

  1. Fitness

Område

Dronning Eufemias gate 15, 0194, Oslo, Norge

Avstånd till Clarion Hotel Oslo

Oslo Central Station:0.4 km

:1 km

Oslo Airport, Gardermoen:37.5 km

Upptäck attraktioner i närheten

Boendeinformation

Dronning Eufemias gate 15, 0194, Oslo, Norge

Vanliga frågor om Clarion Hotel Oslo

  • Finns det ett poolområde på Clarion Hotel Oslo?

    Nej, Clarion Hotel Oslo erbjuder inte några poolområden.

  • Är husdjur tillåtna på Clarion Hotel Oslo?

    Ja, Clarion Hotel Oslo har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.

  • Finns det parkering tillgänglig på Clarion Hotel Oslo?

    Ja, Clarion Hotel Oslo erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.

  • När är incheckning och utcheckning på Clarion Hotel Oslo?

    Incheckning på Clarion Hotel Oslo är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .

  • Var är Clarion Hotel Oslo beläget?

    Clarion Hotel Oslo ligger på Dronning Eufemias gate 15, 0194, Oslo, Norge.

Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.

Bland våra populäraste Hotels i Oslo

  • Anker Hotel
    från758 kr
    Se priser från 18 sidor
  • Scandic Karl Johan
    från761 kr
    Se priser från 14 sidor
  • The Well
    från2 042 kr
    Se priser från 9 sidor
  • K7 Hotel Oslo
    från739 kr
    Se priser från 8 sidor
  • Smarthotel Oslo
    från657 kr
    Se priser från 15 sidor
  • Scandic Vulkan
    från818 kr
    Se priser från 13 sidor
  • Clarion Hotel The Hub
    från1 024 kr
    Se priser från 16 sidor
  • Populärt val
    Citybox Oslo
    från810 kr
    Se priser från 14 sidor
  • Scandic Byporten
    från1 066 kr
    Se priser från 13 sidor

Resmål nära Clarion Hotel Oslo