
1 / 1
Koppla av i den rymliga sviten med en privat terrass, som erbjuder fängslande stadsvyer och en perfekt plats för att njuta av Córdobas solnedgångar.
Upplev en vistelse i ett gammalt traditionellt hus, noggrant restaurerat för att bevara de autentiska egenskaperna hos typisk andalusisk arkitektur, inklusive charmiga uteplatser.
Utforska den ikoniska Mezquita-katedralen, som ligger bara några steg bort, och som erbjuder oöverträffad tillgång till Córdobas mest representativa monument.
Njut av bekväma boenden utrustade med luftkonditionering, platt-TV och privata badrum för en trevlig vistelse.
Avstånd till La Piquera Hostal
Mosque–Cathedral Of Cordoba:0.1 km
Roman Bridge Of Córdoba:0.2 km
Cordoba:0.7 km
Córdoba Central Railway Station:1.5 km
Nej, La Piquera Hostal erbjuder inte några poolområden.
Nej, La Piquera Hostal tillåter inte husdjur.
Nej, La Piquera Hostal erbjuder inte parkering.
La Piquera Hostal ligger på C. Corregidor Luis de la Cerda, 68, 14003, Cordoba, Spanien.
Närliggande sevärdheter till La Piquera Hostal inkluderar Plaza de San José, Mezquita-Catedral, Alcázar de los Reyes Cristianos, Plaza de las Tendillas, Templo Romano, Llano del Espinar, Calleja de las Flores, Santa Rosa.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.