


1 / 53
Koppla av vid Yunohama Roten Onsen, en gratis utomhus-varm källa med grekinspirerad arkitektur och havsutsikt, som ligger en kort bit bort.
Du får enkel tillgång till Honson-Maehama Beach, som ligger bara 700 meter bort. Perfekt för att bada och njuta av kustlandskapet.
Använd det välutrustade delade köket för att laga dina egna måltider. Det ger dig en bekväm och social matupplevelse.
Njut av nygjorda smörgåsar och bakverk från ett närliggande lokalt bageri. Perfekt för en snabb och god måltid.
Delta i cykelaktiviteter runt Niijimamura. Gästhuset är en utmärkt bas för att utforska ön på två hjul.
Detta hotell är en mångsidig urban knutpunkt som passar lika bra för turister som för budgetresenärer, och erbjuder en bekväm och praktisk bas. Dess utmärkta läge i Honson, Niijimas huvudby, placerar gästerna inom fem minuters promenad från nödvändiga bekvämligheter och lokala attraktioner. Höjdpunkten bland faciliteterna är det välutrustade gemensamma köket, som erbjuder ett rent och praktiskt utrymme för självhushåll och längre vistelser. Gästerna berömmer konsekvent den uppmärksamma och hjälpsamma personalen och uppskattar de omfattande självhushållsalternativen som finns tillgängliga. För en verkligt smidig upplevelse, dra nytta av de kostnadsfria transfertjänsterna till hamnen och flygplatsen.
Avstånd till Guesthouse IKETA
Niijima Museum:0.9 km
Nijima:1.4 km
Izukyushimoda:44.2 km
Tokyo International Airport:139.4 km
Nej, Guesthouse IKETA erbjuder inte några poolområden.
Nej, Guesthouse IKETA tillåter inte husdjur.
Ja, Guesthouse IKETA erbjuder Parkering för gäster.
Guesthouse IKETA ligger på 6 Chome-3-3 Honson, Niijima, 100-0402, Nijima, Japan.
Närliggande sevärdheter till Guesthouse IKETA inkluderar Niijima Airport, Kōzushima Airport.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.