


1 / 68
Koppla av i utsmyckade, antikfyllda rum och sviter med tidstypiska möbler, plyschiga sängar och egna badrum, många med eldstäder och balkonger.
Koppla av bland trädkantade innergårdsträdgårdar och flera utomhusplatser, perfekta för lugn eftertanke eller sociala sammankomster.
Upptäck de pittoreska Dilworth-kvarteren, ett historiskt område perfekt för promenader och nära Uptown Charlottes attraktioner som NASCAR Hall of Fame.
Njut av en läcker, nylagad amerikansk frukost med varma rätter, lokala specialiteter och juice, serverad i en formell matsal.
Njut av avskildheten och rymligheten i ett härligt vagnshus med fyra sovrum, som erbjuder en exklusiv tillflyktsort inom värdshusets egendom.
Avstånd till The Morehead Inn
Carson:1.3 km
NASCAR Hall of Fame:1.3 km
American Legion Memorial Stadium:1.5 km
Mint Museum Uptown:1.7 km
Bechtler Museum Of Modern Art:1.7 km
Charlotte:1.9 km
Bank Of America Stadium:2 km
Truist Field:2.1 km
Ovens Auditorium:4.4 km
Sullenberger Aviation Museum:8.5 km
Charlotte-Douglas International Airport:9.7 km
Jerry Richardson Stadium:14.5 km
Nej, The Morehead Inn erbjuder inte några poolområden.
Nej, The Morehead Inn tillåter inte husdjur.
Ja, The Morehead Inn erbjuder Parkering för gäster.
The Morehead Inn ligger på 1122 East Morehead Street, 28204, Charlotte, USA.
Närliggande sevärdheter till The Morehead Inn inkluderar Charlotte Douglas International Airport, Uptown Charlotte Jazz Fest, Bechtler Museum of Modern Art, Time Warner Cable BBQ & Blues, NASCAR Acceleration Weekend 2013.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.