


1 / 80
Njut av hisnande vyer över den ikoniska Sakurajima-vulkanen och Kinko Bay direkt från ditt rum, utomhusbaden och restaurangen, vilket skapar en pittoresk bakgrund för din vistelse.
Hotellet ligger på en bergstopp i Kirishima Onsen och erbjuder en lugn tillflyktsort omgiven av berg, med enkel tillgång till Maruo Falls och Kirishima Jingu Shrine.
Beundra natthimlen från den dedikerade takterrassen, designad för optimal stjärnskådning bort från artificiellt ljus, vilket erbjuder en himmelsk upplevelse.
Njut av förtrollande pianoföreställningar i lobbyn, vilket ger en touch av elegans och underhållning till dina kvällar på ryokanen.
Njut av traditionell japansk mat med lokala Kagoshima-specialiteter som kurobuta-fläsk och jidori-kyckling, där måltiderna är omsorgsfullt tillagade och vackert presenterade.
Upptäck en charmig ryokan, etablerad under Taisho-eran, som blandar traditionell japansk estetik med en utvald samling konst och böcker, och erbjuder en unik kulturell tillflyktsort.
Koppla av i hotellets imponerande bibliotek, som har en stor samling böcker och manga, tillsammans med bekväma sittplatser, perfekt för lugn eftertanke eller avkopplande läsning.
Detta hotell är en lugn, historisk tillflyktsort, perfekt för par och lyxresenärer som söker avkoppling och kulturell berikning. Hotellet ligger inbäddat i en stor naturskog och erbjuder panoramautsikt över Sakurajima från många rum och matplatser. Gästerna kan njuta av den unika bekvämligheten med flera privata utomhusbad, inklusive Akamatsu no Yu och Hinoki no Yu, vilket ger en fridfull tillflyktsort. Personalen får konsekvent beröm för sin varma, uppmärksamma och tvåspråkiga service, som kompletterar de läckra Kaiseki-måltiderna med lokala Kagoshima-ingredienser. För en förbättrad upplevelse, överväg att boka ett rum med ett privat utomhusbad för att helt fördjupa dig i den lugna omgivningen.
Avstånd till Ryokojin Sanso
Maruo Falls:1.4 km
Kirishima Roadside Station Myth Village Park:4.1 km
Kirishima:17.2 km
Uenohara Jomon No Mori:19.7 km
Incheon International Airport:738.9 km
Nej, Ryokojin Sanso erbjuder inte några poolområden.
Nej, Ryokojin Sanso tillåter inte husdjur.
Ja, Ryokojin Sanso erbjuder Parkering för gäster.
Incheckning på Ryokojin Sanso är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Ryokojin Sanso ligger på Makizono Cho Takachiho 3865, 899-6603, Kirishima, Japan.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.