


1 / 25
Du kan fräscha upp dig i det allmänna badhuset på plats, som har en bastu och är öppet för både övernattande gäster och dagsbesökare.
Du kan välja mellan olika boendealternativ, inklusive kapselrum, standardrum i västerländsk stil och rum i japansk stil med tatamigolv.
Det finns ingen dedikerad parkering för hotellet, så du får parkera på de allmänna parkeringsplatserna vid Taga Service Area.
Du har tillgång till en närbutik som är öppen dygnet runt samt flera olika matställen inne på Taga Service Area för dina måltider och inköp.
Du kan bo direkt vid Taga Service Area på Meishin-motorvägen och få smidig tillgång till mat, shopping och övernattning utan att behöva lämna vägen.
Du tar dig enkelt till boendet från både den uppåtgående och nedåtgående körbanan på Meishin-motorvägen genom att använda gångbron som förbinder de två sidorna av rastplatsen.
Det säljs inga alkoholhaltiga drycker inom faciliteterna på Taga Service Area, så du behöver ta med egen dryck om du önskar det.
Receptionen ligger på andra våningen och nås endast via trappor, då det inte finns någon hiss i byggnaden.
Avstånd till Rest Inn Taga
Taga Taisha-Mae:0.9 km
Kiyomizu-Dera:52 km
Kyoto Imperial Palace:52.2 km
:52.4 km
Nijō Castle:53.9 km
Kyoto Tower:54.4 km
Ryōan-Ji:55.6 km
Fushimi Castle:55.8 km
Ninna Temple:56.1 km
Nintendo Museum:58.3 km
Katsura Imperial Villa:58.5 km
Tokyo International Airport:319.7 km
Nej, Rest Inn Taga erbjuder inte några poolområden.
Nej, Rest Inn Taga tillåter inte husdjur.
Ja, Rest Inn Taga erbjuder Parkering för gäster.
Rest Inn Taga ligger på 66-36, Nishitani, Binmanji, Taga-cho, Inukami-gun, Shiga 522-0342, Japan, 522-0342, Taga, Japan.
Närliggande sevärdheter till Rest Inn Taga inkluderar Suzuka Circuit, Kurama Temple, Otsu Station, Gifu Station, Kyoto International Conference Center, Lake Biwa.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.