


1 / 38
Du kliver på skidbussen direkt utanför boendet för transport till skidområdet Wilder Kaiser-Brixental.
Du kan njuta av bergsvyerna över Wilder Kaiser eller Kitzbüheler Horn från din privata balkong.
Vägen upp till pensionatet är brant, men du kan få hjälp av traktor om väderförhållandena gör det svårt att ta sig fram.
Du kan koppla av efter dagens utomhusaktiviteter i bastun och infraröda kabinen i källarplanet.
Du kan umgås med gårdsdjur som ponnyer, kaniner och kor på den intilliggande ekologiska gården.
Du kan uppleva att ljud hörs mellan rummen på grund av hur byggnaden är konstruerad.
Avstånd till Pension Sunnbichl
Going:1 km
Itter Castle:14.6 km
Salzburgs Flygplats:59.6 km
Nej, Pension Sunnbichl erbjuder inte några poolområden.
Ja, Pension Sunnbichl har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.
Ja, Pension Sunnbichl erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Pension Sunnbichl ligger på Rettweg 62, 6353, Going, Österrike.
Närliggande sevärdheter till Pension Sunnbichl inkluderar Saalbach-Hinterglemm skiing area, Festung Kufstein, Skiwelt Wilder Kaiser, Scheffau, Bahnhof Zell am See, Hochkönigs Winterreich - Mühlbach Dienten Maria Alm, St. Johann Ski Area, Schmittenhöhe skiing area.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.