


1 / 47
Utforska ett stort utbud av restauranger, pubar och närbutiker som ligger på bekvämt gångavstånd från boendet.
Du har tillgång till luftkonditionering, platt-tv, vattenkokare och luftrenare i alla rum.
Boendet har äldre faciliteter, inklusive slitna mattor och kompakta rumsplanlösningar som kan visa tecken på ålder.
Kontakta den dygnet runt-öppna receptionen om du behöver hjälp med att byta rum, vill ha lokala tips eller vill låna saker som en byxpress.
Du når hotellet på en 2-minuters promenad från Morioka Station via tunnelbaneuppgång A1 eller A2.
Du kan använda den dygnet runt-öppna receptionen för att förvara ditt bagage efter utcheckning så att du kan fortsätta utforska staden.
Det finns begränsat med parkeringsplatser på plats, så du kan behöva använda närliggande samarbetspartners parkeringsmöjligheter.
Ljud kan höras från korridorer och grannrum på grund av tunna väggar.
Morioka City Hotel är ett 2-stjärnigt boende beläget i Morioka Central City, en 2-minuters promenad från Morioka Station via tunnelgångens A2-utgång. Hotellet ligger inom gångavstånd från Iwate Park, Morioka Castle Ruins och Malios Observation Room, och är omgivet av ett flertal restauranger och närbutiker. Många rum har renoverade badrum med djupa badkar, och samtliga gästrum är utrustade med luftrenare. Hotellet har ett betyg på 7,1 baserat på över 1 700 recensioner, där gästerna särskilt lyfter fram läget, kollektivtrafiken och prisvärdheten.
Detta hotell är en mångsidig urban knutpunkt, perfekt för både affärsresenärer och turister som söker bekvämlighet och prisvärdhet. Dess exceptionellt bekväma läge precis framför Morioka Station, med tillgång via en underjordisk passage, gör det perfekt för att utforska staden och dess omgivningar. Boendet erbjuder mycket uppskattade tvättmöjligheter med kombinerade tvättmaskiner och torktumlare, vilket passar gäster som stannar längre. Gästerna berömmer konsekvent hotellpersonalen för deras vänlighet och effektivitet, och även om en gratis frukost inte ingår som standard, finns en enkel frukost med nybakat bröd tillgänglig. För en lugnare upplevelse kan du överväga att be om ett rum bort från huvudgatan.
Avstånd till Morioka City Hotel
Morioka:0.2 km
Morioka:0.6 km
'Stone Splitting' Cherrytree:1.1 km
Iwate Museum Of Art:1.5 km
Narita International Airport:442.7 km
Nej, Morioka City Hotel erbjuder inte några poolområden.
Nej, Morioka City Hotel tillåter inte husdjur.
Ja, Morioka City Hotel erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Incheckning på Morioka City Hotel är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Morioka City Hotel ligger på 8-14 Moriokaekimaedori, Morioka, , Morioka, Japan.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.