


1 / 7
Njut av ett fridfullt läge i Steenodde, med direkt tillgång till Nordsjön inom en 3-minuters promenad och pittoreska vyer över Vadehavet mot Föhr.
Koppla av i hotellets spa-avdelning, som har en bastu och ett välutrustat gym för både avkoppling och träning.
Upplev ett charmigt, mysigt hotell inrymt i en distinkt röd tegelbyggnad med ett traditionellt halmtak, som speglar den lokala arkitekturen.
Njut av en unik och omfattande frukostbuffé, kärleksfullt tillagad med dagligen varierande delikatesser, inklusive hemgjorda sylter och salta tapas, ofta serverad av den välkände 'Frühstücks-Peter'.
Välj bekväma lägenheter med ett eller två sovrum i sidobyggnader, komplett med fullt utrustade kök och privata terrasser.
Unna dig en tröstande eftermiddagsfika, känd som 'Schietwetter-Tee', komplett med kaka på regniga dagar, en omtänksam gest för dig som gäst.
Upptäck en fridfull trädgård med en rogivande damm och bekväma sittplatser, perfekt för lugna stunder utomhus.
Avstånd till Inselhotel Kapitän Tadsen / Amrum
Nebel:2 km
Billund Airport:132.3 km
Nej, Inselhotel Kapitän Tadsen / Amrum erbjuder inte några poolområden.
Nej, Inselhotel Kapitän Tadsen / Amrum tillåter inte husdjur.
Ja, Inselhotel Kapitän Tadsen / Amrum erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Incheckning på Inselhotel Kapitän Tadsen / Amrum är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Inselhotel Kapitän Tadsen / Amrum ligger på Stianoodswai 17, 25946, Nebel, Tyskland.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.