- Gratis Wi-Fi
- Pool
- Parkering



1 / 67
Njut av fängslande vyer över den ikoniska Iglesia La Merced och den majestätiska vulkanen Mombacho från utvalda rum och balkonger.
Koppla av i Granadas första pool, centralt belägen på hotellets innergård, som erbjuder en uppfriskande oas under bar himmel.
Njut av läckra kontinentala, amerikanska eller vegetariska frukostalternativ. Många recensioner berömmer de utsökta lokala "tipico"-rätterna som serveras i hotellets restaurang.
Beundra den fantastiska rosa marmortrappan, ett mästerverk designat för 80 år sedan av den hyllade italienska arkitekten Mario Favilli, som tillför en touch av elegans.
Få personlig hjälp från resedisken med att ordna aktiviteter som kryssningar på Lake Nicaragua, ziplining, vandring eller turer med häst och vagn.
Upplev ett hotell som CEMEX Nicaragua erkände som den näst bästa byggnaden 2015 i affärskategorin, vilket understryker dess exceptionella byggkvalitet.
Utforska Granadas historiska stadskärna med lätthet. Du bor mittemot Iglesia La Merced och bara två kvarter från Central Park och gatan La Calzada.
Upptäck en vackert bevarad neoklassisk herrgård från 1700-talet, känd som Casa Zampieri, som visar upp sin rika historia och ursprungliga arkitektoniska storslagenhet.
Detta hotell är en lugn, historisk tillflyktsort, perfekt för par och turister som söker en autentisk nicaraguansk upplevelse. Dess centrala läge i Granada ger enkel gångavstånd till stora sevärdheter som Central Park och gatan La Calzada, samtidigt som det erbjuder en fridfull reträtt från stadens liv och rörelse. Boendets stora och spektakulära pool fungerar som en uppfriskande oas, perfekt för att koppla av efter en dags utforskning. Gästerna berömmer konsekvent den varma, uppmärksamma personalen och den läckra frukostbuffén, som erbjuder lokala rätter och utmärkta omeletter. För en verkligt uppslukande vistelse, överväg ett rum med balkong för att njuta av natursköna vyer och den koloniala charmen.
Frente a la Iglesia la Merced, Calle Real Xalteva, Granada, 00111, Nicaragua
Utmärkt läge i den historiska stadskärnan
Utforska Granadas historiska stadskärna med lätthet. Du bor mittemot Iglesia La Merced och bara två kvarter från Central Park och gatan La Calzada.
Frente a la Iglesia la Merced, Calle Real Xalteva, Granada, 00111, Nicaragua
Ja, Hotel Real La Merced erbjuder: 2 poolområden.
Nej, Hotel Real La Merced tillåter inte husdjur.
Ja, Hotel Real La Merced erbjuder Parkering för gäster.
Incheckning på Hotel Real La Merced är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Hotel Real La Merced ligger på Frente a la Iglesia la Merced, Calle Real Xalteva, 00111, Granada, Nicaragua.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.