
1 / 1
Njut av hisnande vyer över den pittoreska Tigulliobukten från hotellets höga läge på en mjuk grön kulle.
Fördjupa dig i ett charmigt slott från 1800-talet, som erbjuder en unik blandning av klassisk design och moderna bekvämligheter för en verkligt distinkt vistelse.
Upptäck Santa Margherita Ligures livliga centrum, bara en kort 10-minuters promenad från hotellet.
Koppla av i loungen på nedervåningen, som har en mysig öppen spis och en bar, perfekt för att njuta av en lugn drink.
Njut av en varierad frukostbuffé som serveras på plats, med ett bra urval av bakverk, bröd, yoghurt, flingor och frukt.
Detta hotell är en charmig tillflyktsort med gammaldags känsla, perfekt för par och turister som söker en unik och historisk upplevelse. Hotellet ligger på en kulle och erbjuder pittoreska vyer samt en distinkt slottsliknande atmosfär. Det är en fridfull tillflyktsort som ändå ligger nära stadens centrum och Portofino. Boendet ståtar med rymliga rum med vacker utsikt, vilket garanterar en bekväm och minnesvärd vistelse. Gästerna berömmer konsekvent den hjälpsamma och välkomnande personalen och den utmärkta, varierade frukostbuffén som serveras i en vacker matsal. För bästa upplevelse, överväg att be om ett rum på en högre våning för bättre utsikt.
Avstånd till Hotel La Vela-Castello Il Rifugio
Santa Margherita Ligure:0.5 km
Genoa Airport - Cristoforo Colombo:30.1 km
Nej, Hotel La Vela-Castello Il Rifugio erbjuder inte några poolområden.
Nej, Hotel La Vela-Castello Il Rifugio tillåter inte husdjur.
Ja, Hotel La Vela-Castello Il Rifugio erbjuder Parkering för gäster.
Incheckning på Hotel La Vela-Castello Il Rifugio är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Hotel La Vela-Castello Il Rifugio ligger på Corso Nicolò Cuneo, 21, 16038, Santa Margherita Ligure, Italien.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.