


1 / 14
Vissa rum har extra skrivbord, soffor eller sittgrupper, och några av enheterna erbjuder utsikt över stadstorget.
Du kan använda bastu, hamam och infraröda kabiner på närliggande Hotel Eau de Roche mot en extra avgift.
Frukosten serveras ibland på en annan plats, vilket innebär att du behöver promenera till en närliggande anläggning.
Du kan äta på hotellets restaurang som har en terrass och en meny med regionala rätter som lax och musslor.
Du bor mitt på huvudtorget i Durbuy, bara 4 minuters promenad från det medeltida slottet Durbuy.
Du kan ta med din hund in i restaurangen och på hotellet, där vatten ofta finns tillgängligt för husdjur.
Vissa gäster har rapporterat brister gällande renligheten på menyer och i toalettutrymmen, samt enstaka fuktig lukt i skåp.
Hotellets mest framträdande egenskap är dess centrala läge, vilket gör det till en idealisk bas för att utforska Durbuys pulserande hjärta, särskilt under evenemang som julmarknaden. Detta gör det särskilt lämpligt för turister och sightseers som prioriterar omedelbar tillgång till lokala attraktioner och en livlig atmosfär. Gästerna lovordar konsekvent bekvämligheten med att kunna promenera till olika sevärdheter direkt från hotellet. Medan läget är en betydande fördel, är feedbacken på andra aspekter som renlighet, rumskomfort och service märkbart blandad. Hotellet verkar passa bra för dem som söker en livlig stadsupplevelse. För att säkerställa en smidig vistelse rekommenderas gästerna att ta med alla bokningsbekräftelser och betalningsbevis, eftersom den administrativa uppföljningen kan vara inkonsekvent. Dessutom är det viktigt att vara medveten om att vissa bekvämligheter, som frukost och poolen, ligger utanför hotellet på ett närliggande hotell, vilket kräver en kort promenad.
Avstånd till Hotel Côté Cour
Durbuy:0.2 km
Liège Airport:32.2 km
Nej, Hotel Côté Cour erbjuder inte några poolområden.
Ja, Hotel Côté Cour har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.
Ja, Hotel Côté Cour erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Incheckning på Hotel Côté Cour är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Hotel Côté Cour ligger på Pl. aux Foires 7, 6940, Durbuy, Belgien.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.