


1 / 37
Upptäck enkel tillgång till kollektivtrafiken, med Yokosuka-Chuo Station i närheten, som förbinder dig med lokala attraktioner och vidare.
Koppla av i utvalda rum med karaokefaciliteter och en massagestol, perfekt för avkoppling och underhållning fram till utcheckning.
Upplev en privat och diskret vistelse, då detta hotell endast vänder sig till vuxna gäster, vilket garanterar en lugn atmosfär.
Njut av badrum utrustade med en ReFa-dusch och en TV, där vissa till och med erbjuder en ångbastu för den ultimata föryngringen.
Njut av friheten att ta med egen mat och dryck, och bekvämligheten med tillfälliga utflykter under din vistelse.
Detta hotell är en livlig urban knutpunkt som främst riktar sig till par och turister, och erbjuder en engagerande och prisvärd vistelse. Dess utmärkta läge nära en tågstation garanterar god tillgänglighet till det omgivande livliga området och dess många attraktioner. Hotellet utmärker sig med unika bekvämligheter som gratis badsalt och schampo, med vissa rum som till och med har ångbastur och karaoke för en förbättrad upplevelse. Gästerna berömmer konsekvent personalens exceptionella vänlighet och den underbara, prisvärda 24-timmars mat- och dryckesserveringen. För en verkligt bortskämd vistelse, överväg att boka ett rum med ett ReFa duschhuvud eller en massagestol för ultimat avkoppling.
Avstånd till Hotel AQUA Blue Yokosuka (Adult Only)
Kitakurihama:0.3 km
Yokosuka:3.9 km
Mikasa:4.3 km
Kanazawa Bunko Museum:11.9 km
Level Crossing From Slam Dunk's Opening Theme:17.9 km
Yokohama Chinatown:22 km
Hikawa Maru:22.4 km
Yokohama Red Brick Warehouse:23.1 km
Nippon Maru:23.5 km
Pia Arena Mm:23.8 km
Tokyo International Airport:34.8 km
Nej, Hotel AQUA Blue Yokosuka (Adult Only) erbjuder inte några poolområden.
Nej, Hotel AQUA Blue Yokosuka (Adult Only) tillåter inte husdjur.
Ja, Hotel AQUA Blue Yokosuka (Adult Only) erbjuder Parkering för gäster.
Hotel AQUA Blue Yokosuka (Adult Only) ligger på Yokosuka, Negishicho, 3 Chome−5−17 ホテルアクアブルー, 239-0807, Yokosuka, Japan.
Närliggande sevärdheter till Hotel AQUA Blue Yokosuka (Adult Only) inkluderar Shibuya, Shinjuku, Tokyo Station, Ginza Station, Shinjuku Station, International Airport Haneda, Shibuya Station, Akasaka Station-Tokyo.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.