


1 / 4
Njut av pittoreska vyer över Santanderbukten från detta moderna hotell, som erbjuder en naturskön bakgrund till din vistelse.
Fördjupa dig i Somos livliga surfkultur, med dess 8 km långa stränder som är idealiska för surfing, segling och paragliding.
Upptäck de orörda sandstränderna vid Somo Beach, bara 350 meter från hotellet, perfekt för avkoppling eller vattensporter.
Använd den smidiga färjeförbindelsen från Somo till Santander, en naturskön 20-30 minuters resa över bukten till regionhuvudstaden.
Upplev äkta värme och personlig service från Alejandro och Maribel, ägarna som alltid gör det lilla extra för att du ska få en bekväm vistelse.
Avstånd till Hotel Alemar
Palacio De La Magdalena:2.9 km
Ribamontán al Mar:3.1 km
Botin Centre:5.3 km
Santander Airport:7.3 km
Cabarceno Natural Park:13.3 km
Nej, Hotel Alemar erbjuder inte några poolområden.
Nej, Hotel Alemar tillåter inte husdjur.
Ja, Hotel Alemar erbjuder Parkering för gäster.
Incheckning på Hotel Alemar är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Hotel Alemar ligger på Calle Regunil, 44-, 39140, Ribamontán al Mar, Spanien.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.