
1 / 1
Du promenerar på bara två minuter från boendets entré till sandstranden vid Playa de San José.
Du har tillgång till en praktisk bankomat som finns inne på boendets område.
Parkering på boendet är begränsad, men det finns allmänna parkeringsplatser inom fem minuters promenad.
Njut av en välskött miljö med daglig städning och rena sängkläder under hela din vistelse.
Boka ett rum utrustat med eget kylskåp, mikrovågsugn och diskho för extra bekvämlighet under din vistelse.
Vänd dig till utflyktsdisken på plats för att planera lokala aktiviteter som cykelleder, fyrhjulingsutflykter och vattensporter.
Koppla av i luftkonditionerade rum som har egen balkong och platt-tv.
Vissa delar av boendet speglar dess ålder, inklusive äldre badrumsinredning och tunna väggar som kan göra att ljud hörs mellan rummen.
Det kan förekomma ljud från den livliga gatan och närliggande restauranger under de mest aktiva timmarna.
En charmig och central bas för kustutforskare.
Detta boende erbjuder en välkomnande tillflyktsort för turister som söker en blandning av historisk karaktär och bekvämlighet. Dess centrala läge i San José kompletteras av ett kompakt kylskåp och ett pentry i utvalda rum, vilket ger praktisk självständighet under vistelsen. Receptionens personal får konsekvent beröm för sin professionella och proaktiva service, vilket gör att gästerna känner sig väl omhändertagna under hela besöket. För dig som prioriterar extra utrymme och möjligheten att laga egen mat, rekommenderas att boka en enhet med pentry för en mer flexibel upplevelse.
Några gäster nämnde: ingen hiss, varierande luftkonditionering, ljud från korridoren.
Avstånd till Hostal Sol Bahía San José
Cabo de Gata:12.1 km
Almeria Airport:25.1 km
Nej, Hostal Sol Bahía San José erbjuder inte några poolområden.
Nej, Hostal Sol Bahía San José tillåter inte husdjur.
Nej, Hostal Sol Bahía San José erbjuder inte parkering.
Hostal Sol Bahía San José ligger på Cjón. de Istria, s/n, 04118, Cabo de Gata, Spanien.
Närliggande sevärdheter till Hostal Sol Bahía San José inkluderar Retamar, Almería, Puerto de Almería, Cabo de Gata naturreservat, Aguadulce, Almería, Urbanizacion Playa Serena, San Telmo.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.