


1 / 7
Njut av hisnande vyer över Seto Inland Sea från den gemensamma loungen på andra våningen, som erbjuder en lugn bakgrund för avkoppling.
Utforska närområdet i din egen takt med bekväma cykeluthyrningar direkt på pensionatet.
Dra nytta av den exceptionella anslutningen med Ajina-Higashi station bara två minuters promenad bort, perfekt för att utforska regionen.
Få personliga resetips och lokala insikter från den välberesta värden, vilket garanterar en berikad utforskning av Miyajima Island och Hiroshima.
Upplev inkluderande design med rullstolsanpassade gästrum, en gemensam toalett och ett vardagsrum bekvämt beläget på bottenvåningen.
Upptäck den ikoniska ön Miyajima med en bekväm 25-minuters tåg- och färjetur, vilket gör dagsutflykter enkla.
Använd det fullt utrustade gemensamma köket på andra våningen, perfekt för att laga måltider och njuta av en matupplevelse som hemma.
Detta hotell är ett välkomnande och bekvämt tillflyktsort, perfekt för turister och budgetresenärer som söker en bekväm bas för utforskning. Dess utmärkta läge erbjuder enkel tillgång till Miyajima Island och utmärkta kollektivtrafikförbindelser till Hiroshima stad. Boendet har ett välutrustat gemensamt kök, perfekt för gäster som föredrar att laga sin egen mat. Gästerna berömmer konsekvent den uppmärksamma personalen och den fantastiska utsikten över Seto Inland Sea från matsalen. För en verkligt minnesvärd upplevelse, överväg att boka ett rum som erbjuder pittoreska soluppgångsutsikter.
Avstånd till Guest House Diphylleia Grayi
Ajina:0.5 km
The Great Torii:3.2 km
Art Museum That Sees The Sea:3.4 km
Hiroshima:14.2 km
Hiroshima Peace Memorial Museum:14.4 km
Children's Peace Monument:14.5 km
Rest House:14.5 km
Edion Peace Wing Hiroshima:15 km
Hiroshima Castle:15.5 km
Mazda Zoom-Zoom Stadium Hiroshima:17 km
Yamato Museum:23.8 km
Incheon International Airport:634.8 km
Nej, Guest House Diphylleia Grayi erbjuder inte några poolområden.
Nej, Guest House Diphylleia Grayi tillåter inte husdjur.
Ja, Guest House Diphylleia Grayi erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Guest House Diphylleia Grayi ligger på 1 Chome-11-13 Ajina, Hatsukaichi, 738-0054, Hiroshima, Japan.
Närliggande sevärdheter till Guest House Diphylleia Grayi inkluderar Hiroshima Station, Miyajima, Hiroshima Peace Memorial Museum, Itsukushima Shinto Shrine.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.