
1 / 1
Njut av läckra europeiska rätter, inklusive pizza och säsongsbetonade specialiteter, med vegetariska, mjölkfria och veganska alternativ tillgängliga på begäran.
Koppla av på en vackert inredd och mysig innergård, som erbjuder en lugn tillflyktsort från den livliga gatan.
Upptäck bekväma familjerum utrustade med egna badrum, utsikt över staden och genomtänkta bekvämligheter för en trevlig vistelse.
Utforska hjärtat av Bad Tölz, beläget direkt på den historiska Marktstraße, med enkel tillgång till butiker och sevärdheter.
Detta charmiga och moderna hotell är perfekt för både turister och par som söker en blandning av komfort och lokal atmosfär. Hotellet har ett exceptionellt och centralt läge mitt i Bad Tölz, vilket innebär att gästerna befinner sig i gågatan och den historiska marknadsgatan. De genomtänkt utrustade rummen, som alla har en kaffemaskin med kapslar, te och koppar, förhöjer upplevelsen på rummet. Gästerna berömmer konsekvent den vänliga och uppmärksamma personalen samt den läckra och varierade maten, inklusive mycket uppskattade pizzor och smakrika hamburgare. För en lugnare vistelse bör gäster överväga att be om ett rum som vetter bort från den livliga innergården eller gatan.
Avstånd till das Dietmanns
Bad Tölz:0.8 km
Munich International Airport:68 km
Nej, das Dietmanns erbjuder inte några poolområden.
Ja, das Dietmanns har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.
Nej, das Dietmanns erbjuder inte parkering.
das Dietmanns ligger på Marktstraße 39, 83646, Bad Tölz, Tyskland.
Närliggande sevärdheter till das Dietmanns inkluderar Oktoberfest München, Munchen Centralstation, Bahnhof Garmisch-Partenkirchen, Theresienwiese, Marienplatz, Hauptbahnhof Metro Station, Altstadt-Lehel, Mässan i Munchen.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.