


1 / 67
Det är gångavstånd till många lokala izakayas och restauranger i hotellets omedelbara närhet.
Smaka på regionala rätter som sashimi, chirashi-sushi och senbei-jiru vid frukostbuffén på hotellet.
Det mekaniska parkeringshuset på hotellet tar endast emot fordon av vissa storlekar, så större bilar behöver parkeras på närliggande parkeringsplatser.
Du kan köpa nödvändiga researtiklar och snacks i Lawson-butiken som ligger på hotellets bottenvåning.
Använd byxpressen som finns på ditt rum för att hålla kläderna snygga under din vistelse.
Du kan kliva på flygbussen direkt vid hållplatsen som ligger precis utanför hotellentrén.
Du har tillgång till tvättmöjligheter med myntmaskiner på sjätte våningen om du behöver fräscha upp resekläderna.
Boendet ligger cirka 10 till 15 minuters promenad från Hon-Hachinohe Station, medan du behöver ta buss eller taxi för att nå JR Hachinohe Station.
Det 3-stjärniga Daiwa Roynet Hotel Hachinohe ligger i Hachinohe, en kort promenad från ett flertal restauranger och gränden Miroku Yokocho. Gästerna kan njuta av en frukostbuffé med färsk sashimi och lokala delikatesser som senbei-jiru. Hotellet erbjuder bekvämligheter på rummet såsom nattkläder och byxpress, samt ett businesscenter och tvättstuga med myntautomater. En Lawson-närbutik finns på bottenvåningen. Hotellet har ett betyg på 8,3 baserat på över 3 500 recensioner, där gästerna särskilt lyfter fram upplevelsen, renligheten och frukosten.
Detta hotell är en mångsidig urban knutpunkt, perfekt för både turister och affärsresenärer som söker komfort och bekvämlighet i Hachinohe. Dess exceptionellt bekväma läge i stadens centrum gör att gästerna har gångavstånd till butiker, restauranger och livliga sociala knutpunkter som Miroku Yokocho. Boendet har en direkt ansluten Lawson närbutik på första våningen, vilket ger enkel tillgång till nödvändigheter. Gästerna berömmer konsekvent personalens exceptionella vänlighet och den omfattande, läckra frukostbuffén, som inkluderar ett brett utbud av lokala Hachinohe-specialiteter. För en verkligt avkopplande upplevelse, överväg att uppgradera till ett rum med ett stort badkar, då dessa ofta framhålls för sin komfort.
Avstånd till Daiwa Roynet Hotel Hachinohe
Hachinohe Portal Museum "Hacchi":0.1 km
Hachinohe:0.4 km
Hon-Hachinohe:0.7 km
Ys Arena Hachinohe:1 km
Hachinohe City Museum:2.3 km
Vanfu Museum Of Art:6.3 km
Narita International Airport:536.6 km
Nej, Daiwa Roynet Hotel Hachinohe erbjuder inte några poolområden.
Nej, Daiwa Roynet Hotel Hachinohe tillåter inte husdjur.
Ja, Daiwa Roynet Hotel Hachinohe erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.
Incheckning på Daiwa Roynet Hotel Hachinohe är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Daiwa Roynet Hotel Hachinohe ligger på 1-1 Yokamachi, Hachinohe, 031-0086, Hachinohe, Japan.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.