Se priser från 18 sidor
från353 kr
ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk
ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk
ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk
ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk
ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk

Om ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk

  • Restaurang Stara Kuchnia

    Njut av traditionell polsk mat och lokala specialiteter i en stämningsfull matsal som ligger i herrgårdens historiska 'Gamla kök'.

  • Hälsoavdelning med panoramabastu

    Koppla av i spaet som har ett gym och bastur, inklusive en enastående bastu med ett stort glasfönster som erbjuder utsikt över fastighetens arkitektur.

  • Restaurering av historiskt sjukhus och herrgård

    Upplev en unik vistelse i ett komplex som blandar en sommarbostad från 1800-talet med de autentiska industriella interiörerna från ett före detta 1800-talssjukhus.

  • Läge i Dolne Miasto-distriktet

    Utforska den återupplivade Nedre staden, som ligger en enkel 15 minuters promenad från Långa marknaden och Neptunusfontänen i den historiska Gamla stan.

  • Lekplats inomhus för familjer

    Dra nytta av dedikerade faciliteter för yngre gäster, inklusive ett lekrum inomhus och familjevänliga matalternativ.

  • Grön innergård och trädgård

    Koppla av på balinesiska sängar eller solstolar på den trädkantade uteplatsen, en fridfull urban oas med en säsongsöppen grill och avkopplingszoner.

ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk är ett 4-stjärnigt hotell inrymt i en före detta sommarresidens från 1800-talet, beläget mindre än 1 km från Gdansks gamla stad. Hotellet erbjuder restaurangen Stara Kuchnia med ett kök från 1800-talet, baren Maglownia med en historisk mangel samt ett Remedy SPA. Gäster kan även hitta familjevänliga lägenheter med pentry och en grönskande innergård med en kopia av Lourdesgrottan. Hotellet har ett betyg på 9,1 baserat på över 10 000 recensioner, där gästerna särskilt lyfter fram atmosfären, upplevelsen och restaurangen.

Denna sammanfattning skapades av AI och kanske inte är 100 % korrekt.

Jämför med liknande boenden

Valt boende

  • Gratis Wi-Fi
  • Spa
  • Parkering
Se priser från 18 sidor
från353 kr

Liknande boenden

    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Spa
    Se priser från 15 sidor
    från667 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Spa
    Se priser från 17 sidor
    från770 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Husdjur tillåtna
    Se priser från 14 sidor
    från729 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • A/C
    • Hotellbar
    Se priser från 6 sidor
    från704 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Husdjur tillåtna
    Se priser från 13 sidor
    från918 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    Välj datum för att se exakta priser
    • Husdjur tillåtna
    Välj datum för att se exakta priser
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Spa
    Se priser från 1 sida
    från1 042 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Spa
    Välj datum för att se exakta priser
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Spa
    Se priser från 19 sidor
    från503 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Pool
    • Spa
    Se priser från 4 sidor
    från3 246 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Spa
    • Parkering
    Se priser från 19 sidor
    från771 kr

Pristrend

Baserat på de lägsta priserna på trivago från de 30 senaste dagarna
1 476 kr
740 kr
0 kr

Tor, 15.10.26

720 kr

Fre, 16.10.26

1 248 kr

Lör, 17.10.26

1 054 kr

Sön, 18.10.26

614 kr

Mån, 19.10.26

630 kr

Tis, 20.10.26

671 kr

Ons, 21.10.26

723 kr

Tor, 22.10.26

1 288 kr

Fre, 23.10.26

940 kr

Lör, 24.10.26

882 kr

Sön, 25.10.26

615 kr

Mån, 26.10.26

655 kr

Tis, 27.10.26

651 kr

Ons, 28.10.26

668 kr

Tor, 29.10.26

651 kr

Fre, 30.10.26

868 kr

Lör, 31.10.26

883 kr

Sön, 01.11.26

634 kr

Mån, 02.11.26

620 kr

Tis, 03.11.26

620 kr

Ons, 04.11.26

634 kr

Tor, 05.11.26

638 kr

Fre, 06.11.26

734 kr

Lör, 07.11.26

778 kr

Sön, 08.11.26

602 kr

Mån, 09.11.26

628 kr

Tis, 10.11.26

X

Ons, 11.11.26

920 kr

Tor, 12.11.26

1 212 kr

Fre, 13.11.26

884 kr

Lör, 14.11.26

918 kr

Sön, 15.11.26

605 kr

Mån, 16.11.26

606 kr

Tis, 17.11.26

727 kr

Ons, 18.11.26

646 kr

Tor, 19.11.26

680 kr

Fre, 20.11.26

1 085 kr

Lör, 21.11.26

1 092 kr

Sön, 22.11.26

640 kr

Mån, 23.11.26

640 kr

Tis, 24.11.26

X

Ons, 25.11.26

635 kr

Tor, 26.11.26

747 kr

Fre, 27.11.26

1 395 kr

Lör, 28.11.26

1 476 kr

Recensioner

9,1
Utmärkt
baserat på 10 291 betyg från stora 
webbplatser

Sammanfattning av recensioner

Sammanfattat av AI från 1 000+ recensioner

Detta hotell är en mångsidig urban knutpunkt, perfekt för familjer, par och turister som söker en blandning av historisk charm och modern komfort. Boendet är bekvämt beläget i ett lugnt bostadsområde, med enkel tillgång till Gdańsk's Gamla stad och kollektivtrafik. Gästerna kan njuta av ett välutrustat gym och ett rofyllt bastuområde för avkoppling. Personalen får konsekvent beröm för sin hjälpsamhet, och frukostbuffén rekommenderas starkt för sitt omfattande och fräscha utbud. För en unik upplevelse, överväg att boka ett rum i den ombyggda historiska byggnaden för att uppskatta dess distinkta atmosfär.

Betygsatt över genomsnittet för Gdańsk

Gästrecensioner

Utmärkt63%
Väldigt bra21%
Bra9%
Rimligt4%
Dålig3%

Toppbekvämligheter

  • Wi-Fi i lobbyn
  • Wi-Fi på rummet
  • Spa
  • Parkering
  • Husdjur tillåtna
  • A/C
  • Restaurang
  • Hotellbar
  • Gym

Alla bekvämligheter

Friskvård

  1. Skönhetssalong
  2. Massage
  3. Bastu
  4. Kroppsbehandlingar
  5. Kroppsskrubbning

Bekvämligheter på boendet

  1. Affärscenter
  2. Kafé
  3. Express in-/utcheckning
  4. Hiss
  5. Gym
  6. Parkering
  7. Husdjur tillåtna
  8. Bar
  9. Hotellvärdeskåp
  10. Konferensrum
  11. Rum för icke-rökare
  12. Restaurang

Rumsbekvämligheter

  1. Dusch
  2. Strykbräda
  3. Hårtork
  4. Centralvärme
  5. Vattenkokare
  6. Luftkonditionering
  7. Radio
  8. Satellit-TV
  9. Skrivbord
  10. Telefon
  11. Kassaskåp på rummet
  12. Kabel-TV

Sportmöjligheter

  1. Biljardbord
  2. Fitness

Hotellets egenskaper

  1. Familjevänligt

Tillgänglighet

  1. Tillgänglighetsanpassad åtkomst
  2. Tillgänglighetsanpassad parkering
  3. Texttelefon

För barn

  1. Måltider för barn

Område

Prof. Kieturakisa 1, Gdańsk, 80-742, Polen
Höjdpunkt
Läge i Dolne Miasto-distriktet
Utforska den återupplivade Nedre staden, som ligger en enkel 15 minuters promenad från Långa marknaden och Neptunusfontänen i den historiska Gamla stan.

Avstånd till ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk

Artus Court:1 km

Gdańsk:1.1 km

St Mary’s Church:1.1 km

Museum Of The Second World War:1.7 km

Gdansk Lech Walesa Airport:12.7 km

Sopot Pier:13.1 km

Upptäck attraktioner i närheten

Boendeinformation

Prof. Kieturakisa 1, Gdańsk, 80-742, Polen

Vanliga frågor om ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk

  • Finns det ett poolområde på ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk?

    Nej, ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk erbjuder inte några poolområden.

  • Är husdjur tillåtna på ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk?

    Ja, ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.

  • Finns det parkering tillgänglig på ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk?

    Ja, ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk erbjuder Parkering, Tillgänglighetsanpassad parkering för gäster.

  • När är incheckning och utcheckning på ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk?

    Incheckning på ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .

  • Var är ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk beläget?

    ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk ligger på Prof. Kieturakisa 1, 80-742, Gdańsk, Polen.

Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.

Bland våra populäraste Hotels i Gdańsk

  • Novotel Gdansk Centrum
    Se priser från 19 sidor
    från592 kr
  • Hotel Sadova
    Se priser från 22 sidor
    från680 kr
  • Jess Krolewski Gdansk Old Town
    Se priser från 5 sidor
    från652 kr
  • Grano Hotel Solmarina
    Se priser från 5 sidor
    från687 kr
  • Hampton by Hilton Gdansk Old Town
    Se priser från 13 sidor
    från918 kr
  • B&B HOTEL Gdańsk Old Town
    Se priser från 16 sidor
    från662 kr
  • Hotel Focus Gdansk
    Se priser från 20 sidor
    från500 kr
  • Populärt val
    Hilton Gdansk
    Se priser från 17 sidor
    från1 099 kr

Resmål nära ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk