Se priser från 11 sidor
från1 213 kr
A Place To Hotel Esbjerg
A Place To Hotel Esbjerg
A Place To Hotel Esbjerg
A Place To Hotel Esbjerg
A Place To Hotel Esbjerg

Om A Place To Hotel Esbjerg

  • Restaurang Plates på sjuttonde våningen

    Njut av exklusiv mat och kreativa cocktails samtidigt som du har en hisnande 360-graders utsikt över Vadehavet och ön Fanø.

  • Privata balkonger med havsutsikt

    Koppla av på din egen rymliga balkong. Rummen på de övre våningarna erbjuder spektakulär utsikt över kusten och de ikoniska statyerna 'Man Meets the Sea'.

  • Ikonisk design av Bjarke Ingels Group

    Upplev ett mästerverk av modern arkitektur designat av den världsberömda firman BIG, med en slående kaktusinspirerad silhuett.

  • Läge i Esbjergs sportdistrikt

    Bo bara ett stenkast från Blue Water Arena och Svømmestadion Danmark, bara en kort 10-minuters bussresa från stadens centrum.

  • Hundvänlig välkomstservice

    Ta med din fyrbenta vän och njut av särskilda bekvämligheter som hundsäng, vattenskål, godsaker och en lokal promenadkarta.

  • Förstklassig träningsstudio

    Behåll din träningsrutin i ett ljust, välutrustat gym med professionell utrustning och vidsträckt utsikt över omgivningarna.

  • Moderna rum med pentry

    Upptäck funktionella, industriellt chica boenden utrustade med kylskåp, kaffemaskin och ett praktiskt pentry för en flexibel vistelse.

A Place To Hotel Esbjerg är ett 4-stjärnigt hotell i Fanø med en slående arkitektonisk design. Det ligger nära Blue Water Arena och erbjuder panoramautsikt från 17:e våningen. Gäster kan använda det moderna gymmet, hyra cyklar, och vissa rum inkluderar privata balkonger eller pentryn. Hotellet är hundvänligt och erbjuder ett välutrustat gemensamt kök. Det har ett betyg på 8,6 baserat på över 4 000 recensioner, där gäster särskilt lyfter fram gymmet, atmosfären och utsikten.

Denna sammanfattning skapades av AI och kanske inte är 100 % korrekt.

Jämför med liknande boenden

Valt boende

  • Gratis Wi-Fi
  • Parkering
  • Husdjur tillåtna
Se priser från 11 sidor
från1 213 kr

Liknande boenden

    • Gratis Wi-Fi
    Se priser från 17 sidor
    från854 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Husdjur tillåtna
    Se priser från 12 sidor
    från1 324 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Husdjur tillåtna
    • Restaurang
    Se priser från 12 sidor
    från1 547 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Husdjur tillåtna
    Se priser från 14 sidor
    från1 065 kr
    • Gratis Wi-Fi
    Se priser från 13 sidor
    från1 148 kr
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    Välj datum för att se exakta priser
    • Gratis Wi-Fi
    • Parkering
    • Husdjur tillåtna
    Välj datum för att se exakta priser

Pristrend

Baserat på de lägsta priserna på trivago från de 30 senaste dagarna
1 950 kr
975 kr
0 kr

Tis, 06.10.26

1 485 kr

Ons, 07.10.26

1 485 kr

Tor, 08.10.26

1 485 kr

Fre, 09.10.26

1 214 kr

Lör, 10.10.26

1 214 kr

Sön, 11.10.26

1 214 kr

Mån, 12.10.26

1 214 kr

Tis, 13.10.26

1 214 kr

Ons, 14.10.26

1 214 kr

Tor, 15.10.26

1 214 kr

Fre, 16.10.26

1 214 kr

Lör, 17.10.26

1 146 kr

Sön, 18.10.26

1 621 kr

Mån, 19.10.26

1 485 kr

Tis, 20.10.26

1 485 kr

Ons, 21.10.26

1 485 kr

Tor, 22.10.26

1 485 kr

Fre, 23.10.26

1 214 kr

Lör, 24.10.26

1 214 kr

Sön, 25.10.26

1 485 kr

Mån, 26.10.26

1 485 kr

Tis, 27.10.26

1 485 kr

Ons, 28.10.26

1 486 kr

Tor, 29.10.26

1 485 kr

Fre, 30.10.26

1 214 kr

Lör, 31.10.26

1 214 kr

Sön, 01.11.26

1 621 kr

Mån, 02.11.26

1 485 kr

Tis, 03.11.26

1 620 kr

Ons, 04.11.26

1 892 kr

Tor, 05.11.26

1 621 kr

Fre, 06.11.26

1 617 kr

Lör, 07.11.26

1 621 kr

Sön, 08.11.26

1 621 kr

Mån, 09.11.26

1 757 kr

Tis, 10.11.26

1 948 kr

Ons, 11.11.26

1 892 kr

Tor, 12.11.26

1 757 kr

Fre, 13.11.26

1 620 kr

Lör, 14.11.26

1 214 kr

Sön, 15.11.26

1 621 kr

Mån, 16.11.26

1 621 kr

Tis, 17.11.26

1 621 kr

Ons, 18.11.26

1 950 kr

Tor, 19.11.26

1 485 kr

Fre, 20.11.26

1 214 kr

Lör, 21.11.26

1 214 kr

Sön, 22.11.26

1 621 kr

Mån, 23.11.26

1 485 kr

Tis, 24.11.26

1 648 kr

Ons, 25.11.26

1 621 kr

Tor, 26.11.26

1 621 kr

Fre, 27.11.26

1 214 kr

Lör, 28.11.26

1 214 kr

Recensioner

8,5
Utmärkt
baserat på 4 130 betyg från stora 
webbplatser

Sammanfattning av recensioner

Sammanfattat av AI från 700+ recensioner

Detta hotell, med sin unika arkitektoniska design, är en livlig tillflyktsort perfekt för turister, par och djurägare som söker en modern och engagerande vistelse. Boendet erbjuder bekvämligheten med gratis parkering direkt framför, vilket gör det lättillgängligt för dem som utforskar området med bil. Gästerna kan njuta av ett välutrustat gym och ett livligt spelrum med shuffleboard för rekreation. Hotellpersonalen får konsekvent beröm för sin exceptionella vänlighet och hjälpsamhet, vilket kompletterar de läckra frukost- och middagsalternativen som finns på 17:e våningen. För en förbättrad upplevelse, överväg att boka ett rum på en högre våning för att fullt ut uppskatta den fantastiska utsikten.

Betygsatt över genomsnittet för Nordby

Gästrecensioner

Utmärkt53%
Väldigt bra31%
Bra13%
Skäligt3%
Dålig0%

Toppbekvämligheter

  • Wi-Fi i lobbyn
  • Wi-Fi på rummet
  • Parkering
  • Husdjur tillåtna
  • Restaurang
  • Hotellbar
  • Gym

Alla bekvämligheter

Bekvämligheter på boendet

  1. Hiss
  2. Gym
  3. Parkering
  4. Husdjur tillåtna
  5. Bar
  6. Konferensrum
  7. Rum för icke-rökare
  8. Restaurang
  9. 24-timmars reception
  10. Tvättservice
  11. Transfer till flygplatsen
  12. Gratis Wi-Fi i allmänna utrymmen

För barn

  1. Spjälsäng
  2. Barnen bor gratis

Tillgänglighet

  1. Rullstolsanpassat
  2. Tillgänglighetsanpassat badrum

Rumsbekvämligheter

  1. Strykbräda
  2. Hårtork
  3. Centralvärme
  4. Vattenkokare
  5. Kabel-TV
  6. Kylskåp
  7. Gratis wi-fi på rummen
  8. Kaffebryggare
  9. Garderob
  10. Brandsläckare
  11. Brandvarnare

Sportmöjligheter

  1. Tennisbana inomhus

Hotellets egenskaper

  1. Familjevänligt

Område

Grådybet 73A, 6700, Nordby, Danmark
Höjdpunkt
Läge i Esbjergs sportdistrikt
Bo bara ett stenkast från Blue Water Arena och Svømmestadion Danmark, bara en kort 10-minuters bussresa från stadens centrum.

Avstånd till A Place To Hotel Esbjerg

Esbjerg Water Tower:1.8 km

Esbjerg Performing Arts Centre:1.8 km

Fisheries And Maritime Museum:2 km

Nordby:4.9 km

Billund Airport:53.9 km

Upptäck attraktioner i närheten

Boendeinformation

Grådybet 73A, 6700, Nordby, Danmark

Vanliga frågor om A Place To Hotel Esbjerg

  • Finns det ett poolområde på A Place To Hotel Esbjerg?

    Nej, A Place To Hotel Esbjerg erbjuder inte några poolområden.

  • Är husdjur tillåtna på A Place To Hotel Esbjerg?

    Ja, A Place To Hotel Esbjerg har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.

  • Finns det parkering tillgänglig på A Place To Hotel Esbjerg?

    Ja, A Place To Hotel Esbjerg erbjuder Parkering för gäster.

  • Var är A Place To Hotel Esbjerg beläget?

    A Place To Hotel Esbjerg ligger på Grådybet 73A, 6700, Nordby, Danmark.

  • Vilka populära sevärdheter ligger nära A Place To Hotel Esbjerg?

    Närliggande sevärdheter till A Place To Hotel Esbjerg inkluderar Rømø, Hvide Sande, Henne Strand, Esbjergs hamn, Hjerting Strand, Nymindegab Strand, Blåvand Bolcher, Henne Strand.

Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.

Bland våra populäraste Hotels i Nordby

  • Hotel Ansgar Esbjerg
    Se priser från 12 sidor
    från1 324 kr
  • Scandic Olympic
    Se priser från 14 sidor
    från1 065 kr
  • Cabinn Plus Esbjerg
    Se priser från 13 sidor
    från1 148 kr
  • Hjerting Badehotel
    Se priser från 12 sidor
    från2 266 kr
  • Høloftet
    Se priser från 11 sidor
    från1 098 kr
  • Populärt val
    Esbjerg BB hotel
    Välj datum för att se exakta priser
  • Hotel CoCo Aps
    Välj datum för att se exakta priser
  • Populärt val
    Hotel Varde
    Se priser från 9 sidor
    från1 303 kr
  • Staytel
    Välj datum för att se exakta priser

Resmål nära A Place To Hotel Esbjerg