- Populärt val
Hotellet erbjuder en lounge med gratis Wi-Fi och eluttag, perfekt för att arbeta eller umgås.
Njut av ett utmärkt läge i Oslo, bara 2 minuters promenad från Karl Johans gate och 10 minuter från Oslo centralstation.
Detta hotell är ett utmärkt alternativ för en kort vistelse i Oslo, med bekvämt boende och ett bekvämt läge.
Stilla din hunger i hotellets café eller köp nödvändigheter i den praktiska butiken.
Njut av ett charmigt boutiquehotell med ett pulserande stadsliv precis utanför dörren.
Hotellet ligger 2 minuters promenad från tunnelbanestationen Stortinget, vilket ger enkel tillgång till staden.
Börja dagen med Scandics prisbelönta frukostbuffé, som serveras i en trendig lounge med drycker och snacks.
Utforska närliggande sevärdheter som Nationalgalleriet, Kungliga slottet, Oslo domkyrka och Oslo Nye Teater.
Frukostbuffén erbjuder ett brett utbud av alternativ, inklusive färskt bröd, frukt, yoghurt och varma rätter.
Detta hotell är bekvämt beläget i Oslo, vilket gör det enkelt att utforska stadens sevärdheter och få tillgång till kollektivtrafik.
Hotellets personal är känd för att vara vänlig, hjälpsam och tillmötesgående, vilket garanterar en trevlig vistelse.
Detta hotell erbjuder mycket valuta för pengarna, med bekvämt boende och bekvämligheter till ett rimligt pris.
Ingen beskrivning tillgänglig
Pristrend
baserat på 4073 betyg från stora webbplatser
Nej, Scandic Grensen erbjuder inte några poolområden.
Ja, Scandic Grensen har en policy för husdjur som kan variera beroende på rumstyp eller tillgänglighet. Kontakta hotellet direkt för att få reda på mer om deras policy för husdjur.
Nej, Scandic Grensen erbjuder inte parkering.
Incheckning på Scandic Grensen är tillgänglig från . Utcheckningstiden är .
Scandic Grensen ligger på Grensen 20, 0159, Oslo, Norge.
Priserna och tillgängligheten vi får av bokningssidorna ändras konstant. Det betyder att det kan hända att du inte hittar exakt samma erbjudande du såg på trivago när du hamnar på bokningssidan.
Du kanske också är intresserad av dessa hotell...