TigerMys Recensioner
[10.08.2008] En liten pir leder dig från Ischia Ponte ut till Borgen. Den har vaktat ön länge och väcker fantasin till liv
[10.08.2008] Ett mycket trevlig hotell med bra service och trevlig inomhuspool
[09.08.2008] Säkerheten är maximal innan man får kliva ombord, glassen i ståndet innan extremt dyr. Men ack så underbart att glida runt i dessa gondoler och skåda London
[09.08.2008] I Storkyrkan är atomosfären välkomnande, trots den storleken. Här har kungar vigts och begravningar av Stora människor ägt rum. Här kan du stilla dina tankar vid ljusgloben och skriva ner dina böner att läsas i lördagens förbönsgudstjänt.
[09.08.2008] Spännande miljö, men förvänta dig ingen lyx. Trångt trångt i din cell och inte överdrivet hjälpsam personal
[09.08.2008] Ett stort hotell som ändå ger hemtrevlig känsla. Mycket liv och rörelse, musik och ett par restauranger
[09.08.2008] Det ser inte mycket ut för värden, typ tråkigt landsvägs motell. Men deras relaxavdelning höjer betyget flera snäpp :)
[09.08.2008] En matpaus längs Inlandsbanan gjorde magen lycklig. Röding på planka var fantastiskt Gott
[08.08.2008] Första gången vi besökte Makrigialos, bodde vi på Sunwing resort. Bättre ställe finns inte att njuta semestern när man har små barn med sig. Miniland med aktiviteter varje förmiddag, gav tid för mig som småbarnsförälder att bara ligga i en solstol och njuuuuta av semester.
[08.08.2008] Inlandsbanan var en upplevelse jag vill ge vidare till Alla som har svårt att finna ro. Tåget rullar så sakteliga genom norra sveriges inland. Rätt som det är stannar vi, det är ren på spåret de nyss påstigna är snabbt framme med kameran och försöker fånga en ren på bild.